Film: Sezn@mka

12. srpen 2016 | 19.45 |

Ale tak jako já si myslela, že to bude blbost... Jenomže když kámošky chtěly jít po sto letech do kina, tak jsem šla. Jsem kámoška, ne? No a že zrovna chtěly jít na takovou blbost? No to se občas stane každýmu.

Schválně jsem si předtím nečetla žádné hodnocení a komentáře. Ty si přečtu až se vypíšu čistě jen ze svých pocitů a dojmů.

"Hodím tě do molitanu. Mám všechny čísla Cosmopolitanu." Tohle zaznělo v úvodní písni. A ve stejnym duchu byl ten film. Něco tam prostě bylo špatně. Někdy míň, někdy víc, ale bylo.

Langmajer to podlě mě zahrál skvěle. Jenomže hrál kreténa, takže jsem ho nemohla zas tak moc obdivovat. A ještě k tomu hrál stejnýho týpka jako v Neviditelných (seriálu ČT). Děvkaře, kterýmu podlehne každá.

První polovina filmu byla o tom, že chlapi jsou kokoti. Jsem z toho měla depku. Druhá polovina filmu se odehrávala na Kanárech. Že by aspoň udělali ňáký pěkný záběry, když tam jeli?! No a tak se mi druhou polovinu filmu chtělo strašně cestovat, z čehož vyplývá, že přestože jsou chlapi kokoti, má cenu žít, protože máme ještě to cestování, že jo.

Film začíná scénou s korpuletní ženou. Všichni se smály. Jo, i moje kamarádky. Tato postava znázorňuje přitroublou nevkusnou osobu, která nedělá nic jinýho, než že žere. Nakonec se na ní štěstí přeci jen usměje a ona se dá s někým dohromady. S tím největším blbečkem z celýho filmu. Ale jakožto tlustá žena může bejt ráda vůbec za něco.

Letuška Hedvika (jméno jak z Vieweghových románů) má v jedný scéně nádherný šaty s holejma zádama, který zakrývaj jen zlatý řetězy. Teď si představíte něco ve stylu gangsta módy... Ale věřte mi, ty šaty byly fakt pěkný.

Nejsem člověk, kterej by si ve filmu všímal opakujících se výrobků určitých značek. Ale v Seznamce byl product placement tak do očí bijící, že to fakt nešlo přehlídnout. Tak třeba těch několik trapných dlouhých záběrů na hodinky Omega pěkně zblízka a pak ještě na výlohu s hodinkama, o tom se mi bude ještě hodnou chvíli zdát.

Některé záběry působily, jak kdyby bylo za hercem umělé pozadí. Zejména scéna "Pavlásek v kavárně na zahrádce." Mnohokrát místo dialogů řvala hudba, tak jsme koukali na herce, jak si něco říkají, ale nevěděli jsme co. Když se vám nechce psát scénář, dejte tam hudbu. Celé to působilo tak nějak splácaně. Propojení postav bylo krkolomné a ničemu nepomohly ani dvě blondýny, které sice byly vychrtlé, ale hrát neuměly.

Moc bych chtěla pochválit výkon Petra Vondráčka, ale to taky nejde. Mám ráda, když je ve filmu postava homosexuála, jakožto nejlepšího přítele ženy (viz Sokol v Perfect Days). Seznamka se o dvojici tohoto typu snažila. Vondráček se sice snaží hrát homouše, ale vyšel mu z toho pes.

Na ČSFD má film 31 %. Aktuálně.cz dává 5 % :-) a idnes 15 %. Teď se chystám na Tajný život mazlíčků a na Komornou a o to víc se na tyto filmy těším. Vždycky jsem říkala, že v kině je dobrý všechno. Hm, tak teď už vím, že to neplatí. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Film: Sezn@mka damn-girl 12. 08. 2016 - 21:44
RE: Film: Sezn@mka hroznetajne 13. 08. 2016 - 09:52
RE: Film: Sezn@mka sargo 27. 08. 2016 - 10:15