Happy Birthday To Me

14. květen 2017 | 21.13 |

Měla jsem narozeniny, tak jsem si vzala dovolenou. Komu to řeknu, ten se tomuto počinu diví, ale mně to přijde jako dobrej důvod. Nevytvořila jsem si žádný extra plán, páč to bych musela vstávat (jinak se totiž nedá nic stihnout) a to bych se pěkně proklínala.

Vykašlala jsem se na kadeřnici i masáž a objednala se pouze na kosmetiku. Chvíli jsem si myslela, že k té kosmetice přidám ještě návštěvu tak dvou obchodů se spodním prádlem, ale hned jsem to zavrhla jako fuj aktivitu a zbytečnej stres. 

Probudila jsem se už v 6:30 a docela svěží! Donutila jsem se ale zůstat v posteli a vstala jsem až v 9:30. Měla jsem totiž děsnej hlad, jinak bych vydržela i do 11. Udělala jsem si krupicovou kaši se skořicí a Grankem. Hned ráno mi přišel email z knihovny, že na mě čeká splněná rezervace. Tak to bylo hezky načasované. Den předtím mi ještě popřálo Fruitisimo a obdarovalo mě 50% slevou, takže jsem si u práce koupila smoothie.

V 11 jsem tedy vyrazila do cukrárny, že koupím zákusky na oslavu s rodinou. Předtím jsem si v knihovně vyzvedla Dívku s vůní manga od Viktorie Besó.Tahle spisovatelka mě na svou knihu nalákala vystoupením u Krause. Knihu jsem si zarezervovala, ale žádná velká očekávání jsem neměla. Erotické romány pro mě byly vždycky moc soft, takže nuda :-D Ale tohle je erotika v kombinaci s cestováním. Zatím převládá to cestování a je to úžasný. Kniha mě děsně baví. Škoda, že si nemůžu vzít dovolenou i zítra. Zůstala bych doma a knihu přečetla. Stejně už jsem bezmála v polovině.

A jak jsem byla v té knihovně dopoledne, tak tam bylo málo lidí. Tudíž jsem se rozhodla, že si konečně taky jednou v klidu prohlédnu police v sekci "Dnes vráceno". No a tam jsem si půjčila ještě jeden skvost - Ze života prababiček. Je to o životě na přelomu 19. a 20 století. Co se nosilo, dělalo, jak se mladí seznamovali a tak. Přečetla jsem jen pár stránek, ale vypadá to taky výborně.

Pak jsem si ještě v Kabátu koupila pražský koláč a jela jsem domů. Koláč představoval můj narozeninový oběd. Pražský koláč mám děsně ráda, ale koupím si ho tak jednou dvakrát za rok. Je to totiž velmi křehký jedinec a špatně se jí. V kabelce se rozplácne a náplň z něj vyteče. Když ho jíte, náplň se vám rozmazne kolem huby a přilepí se vám tam drobky. Takže v práci se to jíst nedá a za pochodu už vůbec ne. No a doma moc nejím :-D

Po obědě jsem nakoukla do obou právě půjčených knih... Těžko se mi od nich odtrhávalo, ale musela jsem na kosmetiku. Kamarádka mi doporučila jednu tady poblíž, tak jsem to tam šla zkusit. A bylo to fajn. Řekla jsem dopředu, že nechci žádný extra nípání a dloubání, takže no problem. Ale holt podniky v panelákových kočářkárnách ode mě plný počet bodů dostat nemůžou. Vybavení všech těch zkrášlovacích salónů je vždycky o černé, bílé, fialové a orchidejích. Byla jsem tudle na Zahradnictví a v tom filmu bylo tak krásný kadeřnictví!!! No jo, já vím, nejsme v roce 1940.

Po kosmetice jsem si zašla na suši a libovala jsem si, jak jsem udělala dobře, že jsem si nedala čínu. Po těch jejich porcích se mi chce vždycky ukrutně spát. Večer jsem šla s mámou a ségrou tady u nás do jednoho baru. Máma tam ještě nebyla, tak jsme ji tam konečně vzaly. Předala jsem jim tam zákusky, protože ty se měly jíst další den u našich. Po dvou drincích jsem odkráčela ke kámošce, kde jsme klasicky probíraly všechno a nic. V jedenáct večer jsem jela domů.

Další den následoval oběd s rodinou. Vzala jsem je do restaurace, kam jsme hodně chodili, když jsme byly malé. Jídlo ale stálo za prd. Kde se dá dneska dobře najíst? Já už fakt nevim! Za bílýho dne byla tramvaj plná individuí objímajících dvoulitrové Braníky. Fakt paráda.

U našich došlo na konzumaci oněch zákusků, převzala jsem dary veledary, pustili jsme si Jáchyme, hoď ho do stroje a v sedm jsem jela domů. Doma jsem si samozřejmě četla, ale pustila jsem si ještě poslední dva díly Big Bangu... Kdo viděl? Jako já normálně zůstala s pusou dokořán!

A jak se cítím jako pětatřicetiletá? Skvěle. Pořád stejně mladě. Vrásky pořád nemám. Narozdíl od jiných vrstevnic :-P Na jednu stranu se cítím skvěle. Vypadám mladě, mám i několik o dost mladších kamarádů, takže mentálně jsem taky spíš na mladé vlně. Ale jako... Řeším teď jednu takovou zásaní věc.

Jak dlouho může žena nosit dlouhé vlasy??? To je otázka, co? Nedávno jsem se podívala na svoje vlasy zezadu a zjistila jsem, že je mám skoro do pasu! Já si sebe ale jinak, než v dlouhých vlasech, nedokážu představit. A nechápu proč jsou všechny mámy nakrátko. Vždyť vlasy jsou korunou krásy. Jo, spousta žen má vlasů málo, mají jé řídké a splihlé, tak potom je jasné, že by v dlouhých vypadaly blbě. Některým ženám zas vlasy moc nerostou. Ale mně rostou a mám jich mnogo. Studovala jsem tuto problematiku na internetu. No moc jsem toho nezjistila. Leda to, že dokonce i starším ženám dlouhé háro sluši. Některým. Například Jane Seymour alias doktorce Quinnové.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Happy Birthday To Me chaostheory®pismenkuje.cz 15. 05. 2017 - 17:36
RE(2x): Happy Birthday To Me lvice 20. 05. 2017 - 21:32
RE: Happy Birthday To Me zlomenymec 15. 05. 2017 - 19:38
RE(2x): Happy Birthday To Me lvice 20. 05. 2017 - 21:33
RE: Happy Birthday To Me boudicca 16. 05. 2017 - 23:04
RE(2x): Happy Birthday To Me lvice 20. 05. 2017 - 21:34
RE(3x): Happy Birthday To Me boudicca 23. 05. 2017 - 23:14
RE(4x): Happy Birthday To Me lvice 28. 05. 2017 - 21:12
RE: Happy Birthday To Me tlapka 17. 05. 2017 - 10:57
RE(2x): Happy Birthday To Me lvice 20. 05. 2017 - 21:36
RE: Happy Birthday To Me rebarbora 17. 05. 2017 - 21:51
RE(2x): Happy Birthday To Me lvice 20. 05. 2017 - 21:37
RE: Happy Birthday To Me damn-girl 19. 05. 2017 - 21:57
RE(2x): Happy Birthday To Me lvice 20. 05. 2017 - 21:38