Skončila mi zkušebka!

5. červen 2017 | 21.09 |

A už docela dávno. V práci už jsem čtyři a půl měsíce. Heja, heja, hej! A pořád jsem jak v ráji. Vypadá to na nejlepší práci, co jsem kdy měla.

Došla jsem totiž k jedný věci a to k tomu, že já kariéristka rozhodně nejsem. To, že do práce musíme chodit x desítek let den za dnem, a že svůj život máme povoleno žít jen v noci a o víkendech, je dost úchylný. Ale to už jsem tu říkala několikrát. Situace je tedy taková jaká je a já teď vidím, že mně maximálně vyhovuje taková práce, která mě co nejméně obtěžuje a vysává. To mám a děkuju bohu za to. 

Hned ten první den, co jsem nastoupila, jsem si pěkně za čerstva sepsala svoje dojmy. Ty jsem si pak poslala na mail do tři měsíce vzdálené budoucnosti k poslednímu dni zkušební doby. A tady je máte (i když pravda, po drobné cenzuře, jinak to holt nejde):

Dear FutureMe,

dneska jsi nastoupila do nové práce. Jo, zase. Budeš tam dělat........... V angličtině to má sexy název............... 
Mělo se jednat o............., ale všechno je opět jinak. Alespoň to tak na základě prvního dne vypadá. Proto ses rozhodla, že si napíšeš dojmy z dnešního dne a necháš si je poslat k poslednímu dni zkušebky. Třeba se tomu při čtení budeš jen smát, třeba bude v budoucnu všechno krásné a růžové. 
Je to vůbec tvůj první email do budoucnosti! Doufám, že se ti v nové práci během zkušebky zalíbí, že si zvykneš na kolegyni, na malý stůl, čtvercový monitor, nedostatek denního světla a hlavně doufám, že si zvykneš na tu práci.
Snad ti nebude moc vadit jezdit až do XY, čili hodinu do práce a hodinu z práce. Snad z toho cestování nebudeš příliš unavená. Snad tě nebude příliš děsit cedule, která visí ze stropu, na které je napsáno "Právní oddělení".
Určitě během zkušebky pojedeš aspoň jednou na služebku (uvidíš, jestli budeš fakt jezdit každej měsíc, jak říkal A). Hlavně ať to všechno dobře dopadne. Ať nepřiletíš pozdě v noci a ať máš fajn pokoj. A hlavně ať tě nikdo nebuzeruje ohledně neaktivity na meetinzích a vlastně ohledně čehokoli. 
Přeju ti, aby ti šla práce od ruky, aby se to dalo všechno stíhat a aby ti už moc nevadilo to hnusné prostředí. Hlavně žádný depky a držím palce!!! 

Jo a ať je to v poho s tou dovolenou! 11. až 15. 3 chceš jet na hory.

Práci jsem se naučila. Už dávno pracuju samostatně. I když je toho ještě pořád dost, v čem si nejsem jistá. Vyhovuje mi, že je to samostatná práce, vím přesně, co mám dělat, sama si rozvrhnu pracovní den a i když mám plno deadlinů, tak se ale dají krásně stíhat (což jsem doteď neznala). S kolegyní spolu vycházíme úplně v pohodě a postupem času jsme zjistily, že toho mám hodně společného. Služebky byly už dvě a obě jsem zvládla. Na poslední se po mně chtěla prezentace a světe div se, dopadla jsem na výbornou. Bála jsem se úplně zbytečně. To, že jezdím přes celou Prahu mě už moc nevzrušuje. Nebo vzrušuje, ale v pozitivním slova smyslu. Od té doby, co skončila zima, si ta slunečná rána v tramvaji užívám. Jezdím totiž centrem a každé ráno se divím, jak je ta Praha krásná. A dovolenou mi dali. Na horách jsem byla. To víte. No a pracovní prostředí, které v tom mailu snad řeším nejvíc a ze kterého jsem ten den byla nejvíc přešlá, mi teď přijde naprosto v pořádku. Líbí se mi tam a svůj stůl bych neměnila.

Ježišmarjá, vždyť já zapomněla na to nejdůležitější!!! Normálně se mi stala úplně neuvěřitelná věc. Že mi pochválí šaty kamarádka, máma nebo ségra, to je běžná věc. Jako potěší to, ale vím, že mě mají rády a tak holt občas něco pochválí, jak se to ostatně mezi ženami dělá. Takže když mi pochválila šaty jedna kolegyně, se kterou jsem se nikdy nebavila (jen zdravila - sedíme blízko u sebe), nevím, jak se jmenuje a nevím o ní nic, tak to byla teda bomba. Řekla mi, že mám vždycky tak krásné šaty!!! Myslela to upřímně. Chápete to? Jenomže to není všechno. Dostala jsem ještě jeden kompliment. Od muže. Ten pán taky sedí blízko mě a taky se jen zdravíme. Řekl to, co ta holka, ale ještě dodal, že mám dobrý vkus! Moje snaha, investovaný čas, utracené peníze, roky vybrušování stylu... Konečně to někdo ocenil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Skončila mi zkušebka! zlomenymec 04. 06. 2017 - 20:17
RE(2x): Skončila mi zkušebka! lvice 05. 06. 2017 - 21:14
RE(3x): Skončila mi zkušebka! zlomenymec 06. 06. 2017 - 19:56
RE: Skončila mi zkušebka! boudicca 05. 06. 2017 - 08:24
RE(2x): Skončila mi zkušebka! lvice 05. 06. 2017 - 21:16
RE: Skončila mi zkušebka! veronika 05. 06. 2017 - 09:56
RE(2x): Skončila mi zkušebka! lvice 05. 06. 2017 - 21:18
RE: Skončila mi zkušebka! rebarbora 05. 06. 2017 - 17:34
RE(2x): Skončila mi zkušebka! lvice 05. 06. 2017 - 21:22
RE: Skončila mi zkušebka! lvice 05. 06. 2017 - 21:13
RE(2x): Skončila mi zkušebka! rebarbora 06. 06. 2017 - 18:24
RE: Skončila mi zkušebka! damn-girl 05. 06. 2017 - 22:50
RE: Skončila mi zkušebka! luc 06. 06. 2017 - 19:58
RE(2x): Skončila mi zkušebka! lvice 10. 06. 2017 - 15:40