Článek Pryč a k moři, prosím

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Pryč a k moři, prosím

11. 04. 2017 - 23:01

editt: Taky mě ten pracovní život unavuje, nejradši bych někam odjela, pracovat se dá kdekoli/odkukoli. Táhne mě to někam do tepla a do přírody.

---
editt.pise.cz

12. 04. 2017 - 12:50

brutally-honest: A máš obavy, že překládáním a psaním na volný noze by ses neuživila? Nepřijde mi to tak nereálný, zatím :- )

---
brutally-honest.pise.cz

01. 05. 2017 - 21:36

lvice: Nemáš s prací na volné noze zkušenosti, takže obavy mám.

---
lvice.pise.cz

12. 04. 2017 - 15:40

radus: Taky si občas povzdechnu a připomínám si, jak mě pobyt jinde osvěží. Zrovna včera jsem přemýšlela nad tím, jak náš přebujelý úřední šiml vládne a že bych tak jela na stáž někam do zapadákova

---
radus.pise.cz

12. 04. 2017 - 19:23

chaostheory®pismenkuje.cz: mně tohle zas tak nerálné nepřijde... mám dost známých, co si prostě vzali na dva měsíce neplacené volno, a procestovali svět. pokud člověk dělá práci typu překlady nebo třeba IT, tak tam je nomádství taky stále víc běžné. záleží prostě na druhu práce a na domluvě. nebo můžeš podat prostě výpověď a pár měsíců cestovat. a kdo ví, kde bys pak našla další práci - třeba přímo v jedné z těch zemí, nebo i ve více.

---
chaostheory.pismenkuje.cz

01. 05. 2017 - 21:40

lvice: Výpověď? Po tom, co mi trvalo půl roku najít si tuhle práci?

---
lvice.pise.cz

14. 04. 2017 - 08:55

boudicca: Vždycky mě hrozně zlobí lidé, co mi na moje stěžování tvrdí, že když se mi něco nelíbí, proč s tím něco neudělám. A mě napadá milion argumentů, proč to nejde. A oni, že jde. Po čase obvykle přijdu na to, že to opravdu jde, jen někdy potřebuji toho času víc. Nemíváš to podobně?

Stejně jako Chaoska si myslím, že digitální nomádství už je v dnešní době dost rozšířené, takže mi tvé sny zní reálně. Držím palce!

---
by-boudicca.blogspot.cz

01. 05. 2017 - 21:39

lvice: No tak neplacené volno si určitě brát nebudu... Nevím, z čeho bych v té cizí zemi žila a z čeho bych doma platila hypo. A hlavně kolegyně by asi nebyla ráda, že musí dělat za dva.
Každé ráno je u nás taková fronta před výtahem - nikdo nedomáduje.

---
lvice.pise.cz

14. 04. 2017 - 15:36

hroznetajne: Já mám dost podobný myšlenky. A to přitom ještě studuji. Ale pracovní proces, kde je každý den nalinkovaný dle rozvrhu, mě absolutně neláká.
Taky si takhle někdy sním s otevřenýma očima. Snažím se nebýt naivní. Zabalit kufry a odjet si jen tak nikam k nikomu není úplně reálné. I když vím, že spousta lidí to tak už jednou udělala .

---
hroznetajne.pise.cz

21. 04. 2017 - 18:28

rebarbora: Hmm, to bych si nechala taky líbit Většinou mě takováhle teskná chytá právě na dovolené, kdy vidím, jak se mám skvěle a jak vlastně málo věcí mi k životu a spokojenosti stačí, a na obzoru přitom visí ona ošklivá hrozba, že to za týden skončí a já se budu muset zase vrátit do toho nekonečného kolečka všedních pracovních dnů Myslíš, že to vážně takhle u někoho funguje? Že se dokáže uživit a zároveň si u toho užívat cestování? Já mám pořád pocit, že je to tak trochu sci-fi nebo že se to podaří max. tak deseti šťastlivcům z milionu

---
rebarbora.pise.cz

01. 05. 2017 - 21:41

lvice: Ano, někomu to může fungovat, ale takových je málo.

---
lvice.pise.cz