Člověk a jeho příjemný týden

12. červen 2017 | 19.53 |

Měla jsem moc fajn týden a dokonce mám ke každé z aktivit fotku. Už jsem moc fotky nedávám, tak teď to bude změna. No a tento týden mám odpočinkový, tak si ten svůj skvělý týden s vámi zrekapituluji. 

Kinoautomat

Kamarádce na týden odjel manžel. Zaradovala jsem se :-) Protože pro mě z toho pramenila možnost zajímavějsího týdne. Četla mi myšlenky a pravila, že by šla na film Pád.

Taková blbost zas. Něco na způsob Twilightu, až na to, že kluk, do kterého se holka zamiluje, není tentokrát upír, ale anděl. Děkuju pěkně, ale to teda fakt ne! Navrhla jsem něco jiného a hned tři možnosti, aby měly holky na výběr a nevypadalo to, že jim něco nutím (jsem kulturní referent psycholog :P). Vybrala jsem Klienta, Zabijáky z maloměsta a Kinoautomat. Naštěstí vyhrál Kinoautomat. To by byla hrůza, kdyby mi takováhle kulturní veleudálost unikla!

Černobílá česká komedie Člověk a jeho dům z roku 1967 by byla už tak super - i když František Peterka mohl dostat více prostoru :-) - ale díky těm tlačítkům to nebyl jen příjemný večer v kině, byl to hlavně výjimečný zážitek. Nedovedla jsem si představit, jak to bude fungovat. Každou chvíli stopnou film a my budeme muset hlasovat? To bude trochu otravné, ne? Ale kdepak. Kinoautomat: Člověk a jeho dům funguje tak, že má na pódiu před plátnem moderátora, který to celé drží pohromadě a tak pauzy pro hlasování děj nijak nenarušují. My měly štěstí na Matonohu, kterému patří jen a jen chvála.

Byl to pro mě obrovský zážitek. A teď si vemte, že s tímto ojedinělým interaktivním filmem přišli tvůrci už před 50 lety. Doufám, že se ještě někomu povede vytvořit něco podobného. A vy, co byste Kinoautomat chtěli vidět, tak máte ještě šanci 15. 6. v kině Světozor v Praze.

20170607_203555

Tenis

Stalo se nevídané, skoro až zázrak, a já si šla zasportovat. Tomuto velkému počinu předcházela sobotní procházka na trh. Šla jsem pěšky, neb je to velice blízko, a po cestě narazila na tenisové kurty. Už jsem kolem nich párkrát šla, ale až teď mě napadlo, že si tam klidně můžu zahrát. Zburcovala jsem nejlepší kamarádku, se kterou jsme někdy v deseti letech tenis hrávaly a bavilo nás to. Inu zarezervovala jsem kurt a v pátek jsme byly hrát. Jde nám to oběma stejně a stejně jako v těch deseti letech, takže jsem si krásně zahrály. Ještě s námi šla třetí a ta nám podávala míčky. Jako fakt dobrý, pořád mě to baví. Člověk může jít, kdy se mu zachce, je to levný a že k tomu potřebuje druhého člověka je výhoda i nevýhoda. Když se vám nechce, tak vás ten druhý doma sedět nenechá. Ale zas na druhou stranu, když s tím chce seknout ten druhý, tak jste v prdeli, protože nemáte s kým hrát.

Nebyla bych to já, abych hned nepřemýšlela nad novou raketou. Chtěla bych hezkou novou vlastní. Ale dá se v mém případě počítat s tím, že budu chodit pravidelně a dlouhodobě? Nedá.

Ale hlavně tenis je jeden z mála sportů, který se dá provozovat v šatech. Víte, jak by mi to slušelo? Nutně potřebuju sportovní šatičky! Kde ale sehnat obleček na tlustou tenistku? :/ 

20170609_183931

Divadlo

V mém životě převažuje kultura. Poměr sportu a kultury mám nevyvážený. Njn, co se dá dělat. V neděli jsem byla v Kalichu na Ženě za pultem 2. Byla jsem na tom už popáté!!! Je to nejlepší představení mýho života. Hraje tam Kaiser a Lábus, kde každý hraje dvě postavy. Ve hře vystupují celkem dvě ženy a dva muži.

Ač stejná hra, každé z představení se liší. Pánové přidají pokaždé pár vlastních vtípků. Určitě půjde o improvizaci. Včera jsem měla lístek do druhé řady. Chtěla jsem jim být co nejblíže, když už je to naposledy. Chodila bych i dál, ale tak pětkrát asi stačí, co? :-) Byla jsem sama a dalo se to. Akorát ta přestávka je vopruz. Člověk tam jen tak bezprizorně stojí a čumí.

20170611_215356

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Člověk a jeho příjemný týden damn-girl 13. 06. 2017 - 11:38
RE(2x): Člověk a jeho příjemný týden lvice 14. 06. 2017 - 20:45
RE: Člověk a jeho příjemný týden boudicca 14. 06. 2017 - 19:13
RE(2x): Člověk a jeho příjemný týden lvice 14. 06. 2017 - 20:47
RE(3x): Člověk a jeho příjemný týden boudicca 15. 06. 2017 - 19:04
RE(4x): Člověk a jeho příjemný týden lvice 15. 06. 2017 - 19:43
RE: Člověk a jeho příjemný týden rebarbora 04. 07. 2017 - 18:30