Sportuji, cestuji, válím se

15. červenec 2017 | 18.54 |

Vyhrála jsem multisport kartu. To není vtip. Mám na měsíc sportování zadara, čehož se snažím patřičně využít. Protože ZADARA, že jo. A nejvtipnější z toho všeho je, že vážně uvažuju, že si tu kartu pořídím i na další měsíce. A to už nebude zadara. 590 korun se platí u nás ve firmě.

Jelikož teď dost sportuju, byla jsem přes týden pěkně vyflusaná. Těšila jsem se na víkend, jak se vyspím a taky že jo. Dnes jsem spala do dvanácti! <3 A od té doby vegetím v pelechu a koukám na Modern Family (Taková normální rodinka).O seriálu jsem věděla a Sofii Vergaru mám fakt ráda, ale na seriál jsem nekoukala. Měla jsem za to, že je to blbina. Až kamarádka mě ujistila, že je to fakt dobrý. A taky, že jo. Miluju to. Koukám na to v originále. Nejenomže je to sranda, ale vždycky mě věci zajímaj i z lingvistickýho hlediska. Vergara je Kolumbijka s přízvukem a i v seriálu hraje Kolumbijku s přízvukem. Jedna z postav - Phil - jí v jedné scéně pochválí šaty. Ona na to řekne: "Thank you, feel." On na ní tedy začne sahat. Jenomže ona chtěla říct "Thank you, Phil." A co se stane s takovýmito vtípky při překladu pro dabing? Upadnou v zapomnění. Pak jsem si všimla ještě dvou věcí kolem toho jednoho gay páru. V žádné scéně si nedali pusu. Což se normálně v televizi děje, že si herci dají pusu, když je pár hetero. A evidentně jsem nebyla jediná, kdo si toho všim. Američtí diváci na to určitě reagovali, protože na konci první, nebo na začátku druhé série proběhla scéna, kde se ukázalo, že má jakože jeden z nich problém s líbáním na veřejnosti. A teď mě ještě zajímá, jak se to bude vyvíjet s jejich adoptovanou dcerkou. Jsem v polovině druhé série a to dítě se za celou dobu nepohnulo, ani nevydalo hlásku. Nebrečí, s ničím si nehraje. Prostě je buď nošena na rukou, nebo je přikurtovaná v autě a pořád kouká, jak na drogách.

Ale zpátky ke sportu. Chodím teď na badminton. Badminton jsem vždy měla za takový sport nesport. Prostě jednoduchá hra pro děti a kohokoli neschopného ničeho pořádného. Ale když člověk vejde s tou raketou do haly, tak se hned cítí právoplatnou součástí fitness světa :-))) A dočetla jsem se, že badminton je pátým nejrozšířenějším sportem na světě :o Už jsem byla čtyřikrát a koupila jsem si už i raketu!!! Za 700 a půjčovné je 70, takže musím jít 10x, aby se mi zaplatila. A pak mám v plánu dát si na oslavu palačinku. Dvakrát jsem si tam po sportu dala nakládáný hermelín, ale s tím musím taky přestat. Včera jsem se konečně zachovala zodpovědně a koupila si knackebroty, šunku a sýr a najedla jsem se před odchodem z práce. Kámošky si pak v restauraci objednaly jídlo. Já ale ne! Ten pohled na těstoviny, pannini a palačinku - hlavně na tu palačinku (s nutellou a banánem) - mi vháněl slzy do očí, ale vydržela jsem to.

20170715_185222

Minulý týden, jak byly ty svátky, jsem si v pondělí a v úterý vzala home office a v pátek dovolenou a jela jsem na Slovensko. Byly jsme tam celá rodinka. Mají tam nádherný podnik, kde mají to nejlepší rybízové víno a nakládaný hermelín. La Putika se to jmenuje. Krásný interiér. Se ségrou jsme navštívily retro kino Lumiére, kde jsme byly na docela dobrém filmu - Král Belgičanů. Což mi připomíná... Teď jsou všude billboardy na film Pěkně blbě. Koukla jsem na ČSFD, že co že to má být a pobavila jsem se u překladu názvu. Anglicky se to jmenuje The Big Sick, česky Pěkně blbě, což sedí. Hraje tam roli záhadná nemoc, ale je to komedie, takže překlad názvu je fakt v pořádku. Jenomže slovensky se to jmenuje Srdcu nerozkážeš :-) Ale zpět ke Slovensku. Konečně jsme byli v Senci u jezer, kde se mimochodem babička seznámila s dědou. Je to tam fakt super. Hned u těch Slunečních jezer je nádraží. Jsou tam nachystaná lehátka a slunečníky jako u moře na pláži. Ovšem s tím rozdílem, že se za ně platí pouze éčko za flek. A přímo v areálu jsou různé možnosti ubytování včetně penziónu Lobster, což jsou chatičky na kůlech nad vodou. Voda byla studená jako vždycky v Evropě. Ale je tam super promenáda, kde je milion restaurací s normálním jídlem. Třeba na Zlatých pískách jsou jenom langoše, smažák, párek v rohlíku a podobné blbosti.

Koncem srpna mě čeká služebka v Budapešti. Chtěly bychom si s kolegyní vzít dovolenou, zůstat tam déle a jet na Balaton. Uvidíme, jestli nám bude povoleno mít dovolenou ve stejný den. Jinak v práci je to pořád super. Pracuju v nákupním centru a nemůžu si to vynachválit. Kolik času a energie ušetřím tím, že si skoro všechno můžu koupit tam. Už nemusím po práci ani o víkendu jezdit bůh ví kam a tahat se s taškama. Krása. Jsem na technické pozici, což pro mě paradoxně funguje mnohem lépe, než být na rozkaz kreativní. Parametry technické práce jsou dané a měřitelné. U kreativity je to jinak. Zaprvé se úplně vyždímete, jak furt musíte být kreativnější a kreativnější a zároveň si všichni ostatní myslí, že by to vymysleli lépe než vy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sportuji, cestuji, válím se wien n 15. 07. 2017 - 22:18
RE(2x): Sportuji, cestuji, válím se lvice 15. 07. 2017 - 23:26
RE(2x): Sportuji, cestuji, válím se lvice 15. 07. 2017 - 23:52
RE: Sportuji, cestuji, válím se hroznetajne 17. 07. 2017 - 10:43
RE: Sportuji, cestuji, válím se zlomenymec 17. 07. 2017 - 13:26
RE(2x): Sportuji, cestuji, válím se lvice 23. 07. 2017 - 00:04
RE: Sportuji, cestuji, válím se boudicca 17. 07. 2017 - 21:46
RE(2x): Sportuji, cestuji, válím se lvice 23. 07. 2017 - 00:07
RE: Sportuji, cestuji, válím se damn-girl 17. 07. 2017 - 23:24
RE: Sportuji, cestuji, válím se veronika 07. 08. 2017 - 15:12
RE(2x): Sportuji, cestuji, válím se lvice 11. 08. 2017 - 20:22